Prodat auto

Ford C-MAX I

Ford C-Max je kompaktní MPV, produkované Ford Motor Company od roku 2003. Verze vozu s velkým rozvorem se pak vyráběla pod názvem Ford Grand C-Max. Grand C-Max má k dispozici posuvné dveře umožňující lepší přístup do interiéru.

Standardní C-Max je menší z obou variant, ale je to poměrně praktický model, který na rozdíl od Grand C-Max je pouze pětimístný a také má menší zavazadlový prostor. Nicméně nabízí poutavou jízdní dynamiku a také je překvapivě zábavné příjemné jej řídit.

Zde může být vaše reklama

Ford C-Max byl představen ve Spojených státech jako první čistě hybridní řada vozů, zahrnující C-Max Hybrid, který byl zveřejněn v září 2012 nebo C-Max Energi plug-in hybrid, který byl představen v říjnu 2012.

C-Max Mk I byl první výrobek, který používal platformu Ford C1, která byla použita i pro Ford Focus Mk II a kompaktní MPV Premacy/Mazda 5. Výroba tohoto vozu byla zahájena v roce 2003.

Ford má silnou historii, pokud jde o produkci MPV, které nabízí jednak kvalitu za přijatelnou cenu, a jednak uspokojující pocity z jízdy. Vůz není tak elegantní jako Citroën C4 Picasso, ani tak prostorný, ale je to jeden z nejlepších MPV co do jízdních vlastností.

Kapacita první generace vozu byla 5 osob a velký zavazadlový prostor, který lze ještě zvětšit sklopením zadních sedadel.

Tato generace vozů byla vybavena čtyřválcovými motry 1,6l Duratech, který byl vlastně základním motorem pro C-Max, Dalším benzínovým motorem pak byly 1,8l a 2,0l Duratec HE. Kategorie dieselových motorů byla zastoupena 1,6l a 2,0l Duratorq Ford/PSA a 1,8l Ford Endura motor, který byl aktualizován a pojmenován Duratorq. Tyto motory byly kombinovány i s různými typy převodovek, jako například Ford IB5 pro motory 1,6l/1,8l Duratec nebo Ford Durashift pro motor 2,0 Duratorq, MTX-75 s motorem 2,0 Duratec, Ford Powershift - dvouspojková převodovka s 2,0 Duratorq, 4F27E byla spárovaná s motorem Duratec 2,9. K dispozici pak byla také automatická převodovka CVT.

Loder 1899 tuning pro Ford C-Max 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním webu s tím souhlasíte. Další informace